Экология. Что можно оставить в лесу?

Всі питання, пов'язані з туризмом і діяльністю Клубу

Модератори: Олег Триліс, Палец

Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Boris писав:
Палец писав:Вживую этот разговор не занял бы и пяти минут
Я считаю, что это очень важный и непростой вопрос. И вряд ли можно уложиться в пять минут.
а) Я, разумеется, имел в виду конкретный состоявшийся разговор, а не всё, что можно сказать на эту тему.
б) Если так, то тем более нет оснований кричать: "Флудильня! Флудильня!" Особенно человеку, который сам поднял тему, с ходу начав апеллировать не к конкретике, а к философским абстракциям. ;)
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Gilbo
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3146
З нами з: 02.11.2006, 15:22
Звідки: Тока шо из сауны!

Повідомлення Gilbo »

Ну я понял.
Наверно сноси Админ тему, пожалуйста.
Как-то не о том получилось.
Тут все больше народ о душах да об абстракциях предпочитает поговорить.
А по теме народу неинтересно.
Видать я зря и начинал.
у меня дикая аллергия на тупость. я сразу весь покрываюсь сарказмом.
Аватар користувача
Кaterina
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1824
З нами з: 19.08.2008, 10:09
Звідки: Київ

Повідомлення Кaterina »

Чому, власне, не цікаво? - посилання цікаве, як і весь ЖЖ.
Ну, розвели демагогію... але ж то завжди у нас так... Якщо цікавить САМЕ тема з якої все почалось, то починаючи з поста 4-5 можна вже й не читати там вже зазвичай піднімають глибокі/філософські/риторичні/етичні/культурні і т.д. проблеми.... хоча під настрій:)... але то таке

А так все зрозуміло, - приніс, будь ласкавий, і забери все те, що приніс ТИ (оптимістично) Людина сам і бажано прихопи/закопай те, що принесли і лишили інші, пардон, (песимістично) Свині.

Про їжу...
Якось так склалось, що я досить часто лишаюсь (коли доходжу до лісу) лишаюсь в числі тих останніх, які "замітають сліди" харчових звершень ТКУ.

Так от, питання утилізації відходів харчового характеру, стоїть для мене, особисто, гостро і давно. Піймала себе на тому, що почала копати ямки... під деревами правда зрозуміла, що в мотивація моїх дій більше естетичного "характеру", ніж екологічного...

Треба переглянути....
"Сон разума рождает чудовищ" (с)
Аватар користувача
boris
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1319
З нами з: 23.10.2006, 12:30

Повідомлення boris »

Gilbo писав:Ну я понял.
Наверно сноси Админ тему, пожалуйста.
Как-то не о том получилось.
Тут все больше народ о душах да об абстракциях предпочитает поговорить.
А по теме народу неинтересно.
Видать я зря и начинал.
Не знаю, зачем ты эту тему открывал. Как началось обсуждение - вполне по теме - тебе уже не интересно. Что тебе нужно?

Можно попробовать вырисовать концепцию утилизации мусора для выходов хотя бы нашего клуба. Тут немеряно дискутировать, поскольку взгляды на вопрос все-таки разные.
А что ему, Ветру, красота! Не стоять же ему ночь, прижавшись ветренным сердцем к перекрестку ущелий! Ведь он - Ветер. Он - мимо... Он - так... И вот
Аватар користувача
boris
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1319
З нами з: 23.10.2006, 12:30

Повідомлення boris »

Интел писав:Вежливость по отношению к неодушевлённым субъектам - это нонсенс.
Для меня все что есть в природе, особенно, то что живое - это то, что достойно уважения. Прошу к словам не цепляться вежливость/уважение... в контексте - как раз уважение.
Интел писав:На практике пропаганда правила "Уносить всё" приводит к негативному результату. Не имея возможности унести всё, человек подсознательно считает, что, раз уж правило всё равно не выполняется, то без разницы, в какой степени. И оставляет кучу мусора.
Неверное утверждение.
Интел писав:Считаю, что к следам своего пребывания на природе надо относиться осознанно, каждый раз взвешивая возможные последствия.
Верное утверждение :)
А что ему, Ветру, красота! Не стоять же ему ночь, прижавшись ветренным сердцем к перекрестку ущелий! Ведь он - Ветер. Он - мимо... Он - так... И вот
Аватар користувача
Gilbo
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3146
З нами з: 02.11.2006, 15:22
Звідки: Тока шо из сауны!

Повідомлення Gilbo »

Boris писав:Не знаю, зачем ты эту тему открывал.
Точно не для дискуссий об одушевленности зверей.
Boris писав:Как началось обсуждение - вполне по теме - тебе уже не интересно.
Как раз именно и не интересно, поскольку не по теме.
И, видимо, именно удивление и огорчение от такой реакции меня и подвигло на предложение закрыть тему.

А с твоим последним постом согласен целиком и полностью.

И открывая тему я предполагал, что именно нижеследующее и станет темой обсуждения.
Интел писав:Считаю, что к следам своего пребывания на природе надо относиться осознанно, каждый раз взвешивая возможные последствия.
у меня дикая аллергия на тупость. я сразу весь покрываюсь сарказмом.
Аватар користувача
Analyst
Досвідчений користувач
Повідомлень: 91
З нами з: 01.06.2008, 12:15
Звідки: Kiev
Контактна інформація:

Re: Ýêîëîãèÿ. ×òî ìîæíî îñòàâèòü â ëåñó?

Повідомлення Analyst »

Èíòåë писав:Âåæëèâîñòü ïî îòíîøåíèþ ê íåîäóøåâë¸ííûì ñóáúåêòàì - ýòî íîíñåíñ.  ëó÷øåì ñëó÷àå ðå÷ü ìîæåò èäòè î âåæëèâîñòè ïî îòíîøåíèþ ê ëþäÿì..
Âîò óæ íå äóìàë ÷òî òû ìîæåøü íàçâàòü Ïðèðîäó "íåîäóøåâë¸ííûì ñóáúåêòîì".. :( Ïî÷èòàé âîò ýòî - http://www.andrius.org.ua/archives/117
Marinka
Досвідчений користувач
Повідомлень: 388
З нами з: 23.12.2007, 21:05

Повідомлення Marinka »

Щоб відповісти на запитання заголовку, слід поставити ще одне: А ЩО МОЖНА ЗАБИРАТИ З ЛІСУ? Всі розуміють, наскільки потужним фактором для екосистеми є вплив людини.З лісів вовозяться не кілограми-тонни високоенергетичних речовин (тих, на створення яких система витратила добіса енергії) Стандартні грибочки-ягідки,риба, трав’янисті рослини, деревина, грунт, об’єкти полювання ets. Діють також дуже серйозні чинники витоптування та залякування. Спробуйте уявити себе звіром, який живиться грибами-ягодами-горіхами і прокормитися, скажімо, в Мригах. Багато зберете чорники, полуниці і малини? Не встигнете за бабусями? Отож доведеться переходити на лободу і корінці...Голодомор, одним словом.А ваш організм еволюційно формувався десятки тисяч років і потребує чорники. Принаймні раз на рік добре від’їстися.
Отож, вимирай. Або терміново пристосовуйся.
На теперішній час людина і її недоїдки є стабільним і надійним чинником екосистеми,і на них цілком можливо розраховувати в нелегкій справі єволюціонування.
Це стосовно наших баратостраждальних рекреаційних зон,які, по суті ,не мають особливого відношення до охорони природи. Вони мають відношення до охорони людини, дозволяючи нам не з’їхати остаточно з глузду в нелюдських умовах, створених цивілізацією.
А до охорони природи мають відношення території статусу заповідників і заказників, причому не формального, як Мриги, що захищені тільки від забудови, і то не факт, а зі справжнім дотриманням заповідного режиму,в першу чергу обмеженням доступу нас, коханих,і інших набагато менш благонадійних і більш меркантильних Homo hapiens. На цих територіях має бути суворо заборонено вилучення будь-яких компонентів екосистеми, залишення сторонніх предметів і речовин, в ідеалі- не тільки харчів, але й продуктів життєдіяльності людини,а також неконтрольоване тиняння без чіткої дослідницької та природоохоронної мети. На сьогоднішній час це- в ідеалі, але ж треба ж до нього прагнути!
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Marinka писав:На теперішній час людина і її недоїдки є стабільним і надійним чинником екосистеми,і на них цілком можливо розраховувати в нелегкій справі єволюціонування.
Вот именно (за эволюционирование ничего не скажу, а в деле выживания -- таки да). Мы воспитали зависимость от нас. Теперь нам остается либо поддерживать тех, кто без нас уже не может, либо перевоспитывать -- но это процесс долгий, кропотливый и, кстати, имеющий как плюсы, так и минусы для нас самих. На отдельных территориях это одно, а чтоб повсеместно -- это нереально, нам как бы в каменный век тоже не сильно охота.

неконтрольоване тиняння
Мне в этом смысле ближе концепция американских национальных парков: "тиняння" имеет место, но оно относительно контролируемое (в нацпарках больше, в national forests -- гораздо меньше), ну и ограничения на воздействие на природу довольно серьезные -- оставлять нельзя ничего, какашки закапывать, ну и многое другое, в зависимости от природоохранного статуса.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5019
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Повідомлення Интел »

Правила екологічно-­свідомої поведінки

Головне правило: місце Вашого відпочинку після Вас повинно стати більш (хоча б не менш) чистим та охайним, ніж до Вашого відвідання.
Решта правил є його наслідками.


1 . Не залишайте після себе жодного сміття, а також не лінуйтеся прибрати чуже . Ви ж прибираєте після гостей, коли вони завітають до Вашого дому? А хіба природа — це не Ваш дім?
Рекомендації: Якщо є можливість, зберіть все сміття у мішок і завезіть до великого міста, де є спеціальна служба переробки і утилізації сміття. В маленьких містах і селах сміття, як правило, потрапляє на необладнані звалища, тож краще утилізуйте його самостійно. Все, що може горі­ти, особливо полімерні матеріали і упаковки варто спалити, причому на сильному полум’ї — так в атмосферу потрапить менше шкідливих речо­вин. Консервні бляшанки також слід обпалити на вогні щоб знищити за­хисне покриття, після чого закопати. Закопувати також треба і скляні від­ходи. Якщо у Вас є можливість — не полінуйтеся викопати поряд з місцем відпочинку сміттєву яму для тих, хто відпочиватиме тут після Вас, адже у них такої можливості може не бути.

2 . Залиште охайним місце Вашого вогнища — це Ваша візитна картка .
Рекомендації: Місце вогнища повин­но бути оточене земляним валом або камінцями, обов’язково треба пере­свідчитись, що там не залишилось жевріючого вугілля. Не розводьте вогнищ на новому місці, якщо є ста­ре — адже слід вогнища не заростає багато років. Якщо ж так трапилося і Ви розвели вогнище у випадково­му місці — зріжте перед початком на цьому місці дерен, а після погашення (обов’язково залити водою) акуратно покладіть дерен на місце.

3 . Бережіть рослини — саме вони створюють ті краєвиди, що Вас так приваблюють .
Рекомендації: Не рубайте дерева цінних та лісоутворю­ючих порід (як правило це дуб, сосна, береза, граб, бе­рест та деякі інші). Краще взагалі не рубати дерев, якщо з Вами нема спеціаліста по лісовому господарству. За нагальної потреби користуйтесь гілками чагарників —
вони швидше відновлюються. Для вогнища збирайте хмиз. Якщо рубаєте сухе дерево — рубайте його якомога ближче до землі, щоб не залишалось пеньків, адже вони є притулком лісових шкідників і хвороб.
Ніколи не рвіть дикі квіти, особливо ранньовесняні!!!


4 . Охороняйте тварин — це Ваш обов’язок як старшого
брата .
Рекомендації: Намагайтесь якомога менше тривожити диких тва­рин, особливо під час розмноження та виведення дитинчат. Не під­ходьте близько до пташиних гнізд з яєчками або пташенятами і, тим більш, не торкайтесь їх руками, бо батьки після цього можуть їх покинути. Якщо Ви натрапили на звірячу нору чи лігво, тихенько покиньте це місце — тварини дуже потерпають від галасу поблизу їхніх домівок.

5 . Не ставтесь поблажливо до браконьєрів та порушників цих правил поведінки, знайдіть можливість зробити їм зауваження або навіть зверніться до відповідних служб — адже порушники паскудять у Вашому домі .

Пам’ятайте — ми не отримали нашу землю у спадок від наших батьків, ми взяли її в борг у наших дітей!
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Интел писав:Правила екологічно-­свідомої поведінки
Вот кабы то же самое да написать без всей этой патетики, глядишь, оно было бы более действенным. Почему-то (впрочем, я даже знаю почему) меня такой стиль раздражает -- не до такой, конечно, степени, чтобы сознательно делать всё наоборот, но вполне до такой, чтобы устать читать после первого же абзаца.

А еще меня раздражает "Вы" с прописной там, где не надо...
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Analyst
Досвідчений користувач
Повідомлень: 91
З нами з: 01.06.2008, 12:15
Звідки: Kiev
Контактна інформація:

Повідомлення Analyst »

Ïàëåö писав:Âîò êàáû òî æå ñàìîå äà íàïèñàòü áåç âñåé ýòîé ïàòåòèêè... ìåíÿ òàêîé ñòèëü ðàçäðàæàåò
Ìàáóòü òè ñóòî ðàö³îíàë³ñòè÷íà ëþäèíà, áåç äîì³øêó ðîìàíòèêè :) Ùî äëÿ òóðèñòà âçàãàë³-òî äèâíî. Ñòèëü àáñîëþòíî íîðìàëüíèé äëÿ ñïðèéíÿòòÿ.

"Íå ñòàâòåñü ïîáëàæëèâî äî áðàêîíüºð³â... çíàéä³òü ìîæëèâ³ñòü çðîáèòè ¿ì çàóâàæåííÿ"
Öå ïèñàâ î÷åâèäíî ïîâíèé ³äåàë³ñò ùî àáñîëþòíî íå çíຠæèòòÿ. ßêùî ïîáà÷èø áðàêîíüºð³â, òî êðàùå ñõîâàòèñÿ ùîá íå ñòàòè ¿õ äâîíîãîþ çäîáè÷÷þ. Ùå ìîæíà ïîäçâîíèòè ó ÿêóñü îõîðîííó ñëóæáó (õî÷à âîíè ö³ëêîì ³ìîâ³ðíî "â äîë³") :( À ÿ á îñîáèñòî ïðîñòî îäðàçó ñòð³ëÿâ ïî íèõ ç çàñ³äêè, ÿêáè íîñèâ çáðîþ â ïîõ³ä.
Аватар користувача
Кaterina
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1824
З нами з: 19.08.2008, 10:09
Звідки: Київ

Повідомлення Кaterina »

Analyst писав:Мабуть ти суто раціоналістична людина, без домішку романтики Smile Що для туриста взагалі-то дивно. Стиль абсолютно нормальний для сприйняття.
До чого тут романтика? Мене теж "підтошнює" від такого роду стилю, - "медовий мед" такий собі. Написано для рівня учня початкової школи.
Сперечатись про смаки, досить безплідна справа.

А по самій суті нічого там нема такого, чого не знає кожна свідома Людинка починаючи з тої таки початкової школи... написали б "іскоркою" чи гумором, може б хтось дочитував до кінця і хоч би посміхався мимоволі в кінці...
"Сон разума рождает чудовищ" (с)
Аватар користувача
Аленка
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1104
З нами з: 17.11.2007, 14:17
Звідки: Из лесу, вестимо
Контактна інформація:

Повідомлення Аленка »

Boris писав:Можно попробовать вырисовать концепцию утилизации мусора для выходов хотя бы нашего клуба.
БЛИН И ТАК НАБОЛЕЛО! А вы тут на любимый мозоль наступаете! Философы, блин!
Да нашу секцию уже который год невозможно научить, хотя бы с эстетической точки зрения, закапывать отходы жизнедеятельности своего организма!!! :evil:
Ну не умеет "человек разумный" лапкой ямку выкопать и потом закопать!
Про остальное самостоятельно задумываются не более 15% народу даже в нашем клубе - те кто регулярно остаются "до последнего"!
А 15 человек не в состоянии утилизировать или унести из леса то что принесли 100 человек!!!
Яркий пример - наши клубные грандиозные празднования на о. Великом!
Туда приваливает толпа, пьет гуляет - мусорит! Мало того что загадят за 2 дня все окрестные елочки (кошки и то за собой убирают!) Еще потом ФИГ увезут всю привезенную дрянь с собой, они ж крутые, они ж на машинах культурно приехали отдохнуть - насильно кулики с мусором впихиваем в последние рейсы переправы!
Вот и получается - у одних (назовем их "(оптимістично) Людина" в машине или в "зубах" полно кульков с мусором, а другие - "(песимістично) Свині" погуляли, нагадили и уехали налегке!
Прошлым летом после купальских игрищ все уехали в воскресенье вечером и остров за клубом убирало3-4 человека и дети!!!! А развлекалось больше 100!
Чего только стоило огромное кострище после ШАБАША - ведь все ушли и бросили его горящим! Ну сгоняла я в лагерь за саперной лопаткой, спасибо народ посторожил и помог канаву вокруг вырыть и немного забросать песком пожарище. Но такие вещи планируются заранее!

Да здравствует ТК "Университет"! :o
Интел писав:Головне правило: місце Вашого відпочинку після Вас повинно стати більш (хоча б не менш) чистим та охайним, ніж до Вашого відвідання.
Решта правил є його наслідками.
Правила не помогут, у нас и законы не соблюдаются.
Мне кажется на каждом клубном выезде нужно дежурных назначать в приказном порядке! Особенно новичкам это полезно - мало из них задерживаются "до упора" и часто даже не подозревают ЧТО и сколько остается даже от 15-20 турЫстов, особенно если там были любители вина и пива!!
Мусор сжигается, когда из лагеря ушли люди - нельзя этой дрянью дышать!
Сжечь не сложно, если все собрано в кульки и ЕСТЬ ДОСТАТОЧНО ДРОВ, особенно когда идет дождь...
Вот только дрова обычно уже тю-тю, а мусор... собирают одни и те же энтузиасты.
Востаннє редагувалось 19.01.2011, 10:48 користувачем Аленка, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Analyst писав:Мабуть ти суто раціоналістична людина, без домішку романтики :)
Это не романтика. Это стиль советского агитпропа, от которого мы уже третий десяток лет не можем избавиться и который уже настолько вошел в плоть и кровь, что некоторыми воспринимается как норма.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Відповісти