КОНКУРС: Знайди своє місце (та отримай приз!)

Всі питання, пов'язані з туризмом і діяльністю Клубу

Модератори: Олег Триліс, Палец

Відповісти
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

КОНКУРС: Знайди своє місце (та отримай приз!)

Повідомлення Pashtet »

Вітаю шановну туристичну спільноту!
Турклуб "Університет" практично кожні вихідні в тому чи іншому вигляді вибирається на природу. На мотузкові тренування, водні сплави, скелелазіння, орієнтування, покатеньки та інші види діяльності та бездіяльності Зображення
Але останнім часом мені здаєтся, що деякі клубні місця вже починають нам трохи набридати. Голосіїв, Голосіїв в ярах, один-два рази на рік Боярка, Тетерів, Безрадичі, Муромець, о. Великий - решта на пальцях однієї руки. Шось їм завжди на вистачає - чи то води, чи то транспорту, чи то малолюдності.
Чи не хочете ви розвідати нові місця клубних стоянок?)
З цією думкою я розпочинаю дослідницький конкурс під девізом "Знайди своє місце!". Мета його - віднайти зручні місця для табору на 30+ людей. Що я очікую від варіантів?

1. Безпечність
Місце для табору має бути достатньо відлюдним. Багаття в таборі має бути непомітним з населених місць та доріг або шлях до нього має бути ускладнений (наприклад, через річку); у таких місцях також має бути відсутнє сміття (не тому що ми не можемо його прибрати, а тому що це показник відсутності людей). Вкрай бажано, щоб це не був якийсь парк чи заповідник, куди може прийти лісник і наробити нам проблем.
2. Наявність води
Це може бути джерело, річка, озеро тощо. Звісно, чим вище якість води, тим краще. Підход до води має бути зручним; до води від місця табору має бути не більше 500-1000 м.
3. Наявність дров
Тут, думаю, все ясно - їх має бути достатньо і вони мають бути досить близько (возити чурки на машинах з сусудньої лісопосадки не пропонувати). Зважайте на тип лісу (березняк, листяний/змішаний/хвойний) та кількість сухостою.
4. Достатнья кількість місць для наметів
Місцевість має бути не болотиста, не кам'яниста, не піщана - скажімо так, щоб влітку було комфортно сидіти прямо на землі. Рівних місць має вистачати не менше ніж на 10-15 наметів (краще - більше).
5. Зручна логістика
Так, це непросто - щоб і до людей було далеко, але щоб дороги були) Від точки зупинки громадського транспорту (зупинка метро, трамваю, іншого міського траспорту, приміської маршрутки чи електрички та ін.) до місця табору має бути не більше 5 км. Ця відстань має долатись просіками, стежками пішки, бути прохідною для велосипеда; плюсом також буде наявність гарної ґрунтовки для проїзду автотранспорту з низьким кліренсом.
6. Наявність бази для тренувань
Оскільки ПВД - гарна можливість проводити тренування, то дуже вагомим критерієм буде наявність відповідного рельєфу. Похилі яри та вертикальні обриви, зручні дерева для лазання та мотузкових тренувань, річка для водних тренувань, організації бродів чи натягування переправ, якісь скельні виходи, різноманітність місцевості для орієнтування... Варіантів багато, і фантазія не має меж.
7. Краса
Естетичність місцевості грає не останню роль. Ми все ж таки відпочиваємо на природі, і вигляд з табору на якесь сміттєзвалище нікому настрій не підвищить.

Так як це дослідницький конкурс, то є умова - запропоноване місце не мало анонсуватись на форумі ТКУ за останні п'ять років.
Ареал пошуку - м. Київ, Київська та прилеглі області (в розумних межах - щоб можна було виїхати з Києва в п'ятницю після роботи і приїхати в табір до того, як треба буде лягати спати :oops: )
Свої знахідки публікуйте тут, прямо в цій темі. Прикріпляйте ваші "живі"фото та відео, а також опис знайдено місця (в ідеалі - по переліченим вище пунктам). Також можете писати про вашу розвідку у Facebook з тегами #ТКУ, #researchТКУ та відмічати мене.
Прийом робіт - усе літо, тобто до 31.08.2020 р. З усіх робіт найкращі будуть виставлені Активом на загальноклубне голосування, де і визначиться переможець.

Ну і в якості нагороди, окрім честі та хвали від всього клубу, переможець отримає термофутболку з емблемою турклубу та прінтом на спині, який собі захоче! Докладніше приз описаний в оцій темі http://www.tourclub.kiev.ua/forum/viewtopic.php?t=5863 (там же є посилання на таблицю, де можна замовити таку футболку та інший мерч вже зараз).

Легких доріг та вдалих пошуків!
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Мизеракль
Досвідчений користувач
Повідомлень: 135
З нами з: 19.05.2018, 18:51
Звідки: Киев

Повідомлення Мизеракль »

Pashtet писав:Так як це дослідницький конкурс, то є умова - запропоноване місце не мало анонсуватись на форумі ТКУ за останні п'ять років.
Конкурс на исследование форума?
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Отже, проба перша - о. Лопуховатий.
https://www.facebook.com/pavlo.nadtochy ... 5750709039
Місця може і є, але до них треба реально плисти.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Але останнім часом мені здаєтся, що деякі клубні місця вже починають нам трохи набридати.

Для ШПП все места будут новыми, красивыми и интересными.
За два года я побывала на некоторых один раз, думаю, еще не все знаю места турклуба. Надеюсь, от старых тоже отказываться не будете.
Аватар користувача
Геолог
Досвідчений користувач
Повідомлень: 547
З нами з: 29.08.2007, 11:47

Повідомлення Геолог »

Стугна. Біличи. - Втрачені місця ТКУ
Малін - ? Хохітва - ? Таль - ?
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Геолог писав:Стугна. Біличи. - Втрачені місця ТКУ
Малін - ? Хохітва - ? Таль - ?
Я абсолютно не проти цих місць. Проте я, наприклад, не знаю ані координат цих місць стоянок, ані що там зараз відбувається.
Чому вони були втрачені? Може, поряд забудували місцевість, пересохла вода чи просто розлінились? Я хочу з часом провести ревізію усіх клубних з місць, з описом відповідно до приведеного вище шаблону, але мене одного на це не вистачить.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Анастасия
Досвідчений користувач
Повідомлень: 568
З нами з: 07.07.2009, 22:08
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Анастасия »

Pashtet писав:Отже, проба перша - о. Лопуховатий.
https://www.facebook.com/pavlo.nadtochy ... 5750709039
Місця може і є, але до них треба реально плисти.
Мы этот остров неоднократно на байдарке проходим. На этих выходных тоже дважды мимо проходили. Сам остов хорош. Но для турклубной стоянки не годится. Рядом куча точек проката водного снаряжения, много людей на прокатных байдарках/лодках/досках/катамаранах... там высаживается. Очень много кострищ на берегу. Очень-очень шумно. Выйти из байдарки на несколько минут ножки размять, отдохнуть, покупаться ещё можно, а стоять грустно... Да и растительность там не радует.
О. Великий в этом плане идеален: сосновый лес, некоторая удалённость от пляжников.
Если не байдаркой, а ножками, то о. Муромец и о. Жуков вполне достойные внимания места.
Кто, если не мы?!
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

На о Жуковому зручно влаштовувати мотузкову переправу через протоку Коник з купанням в ній . Джерел питної води там нема.
Аватар користувача
Іван
Досвідчений користувач
Повідомлень: 47
З нами з: 06.10.2018, 08:58
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення Іван »

Є гарні місця біля сел Балико-Щучинка та Ходорів (вниз по Дніпру, трохи нижче від Ржищева)

1. народу шастає там небагато. але є мисливські угіддя тому треба свою подорож узгоджувати в графіком полювань, крім того є дикі звірі тому не варто там бути в період гону. Іноді (вже дуже іноді) ходять копачі
2. воду можна взяти чи в струмках які там течуть чи в селах (я завжди брав в селах)
3. Дров повно
4. ми були максимум 3 наметами, але як памятаю влізе достатня кількість наметів
5. туди точно ходить маршрутний транспорт (приблизно 1 година від м. Видубичі) по ціні не зорієнтую, ще можна доїхати до м. ржищів і пройтися кілометрів 7.
6. для тренувань є досить круті глиняні і трав'яні схили та обривчики (які сипляться тому вони не варіант) багато дерев, по дорозі є балки через які вяжуться переправи і т.д.
7. ну дуже красиво (бо народу мало шастає)))
Востаннє редагувалось 15.06.2020, 19:05 користувачем Іван, всього редагувалось 2 разів.
Кто хочет, тот ищет возможности, кто не хочет — ищет причины
Аватар користувача
Іван
Досвідчений користувач
Повідомлень: 47
З нами з: 06.10.2018, 08:58
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення Іван »

По тренуванням можна проводити гарні орієнтування оскільки місцевість незнайома
Кто хочет, тот ищет возможности, кто не хочет — ищет причины
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Повідомлення Интел »

Іван писав:Є гарні місця біля сел Балико-Щучинка та Ходорів (вниз по Дніпру, трохи нижче від Ржищева)
Давай координати стоянок.
Аватар користувача
Іван
Досвідчений користувач
Повідомлень: 47
З нами з: 06.10.2018, 08:58
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення Іван »

https://www.google.com.ua/maps/@49.9510 ... !1e3?hl=ru

Одне з місць де я стояв (воду брав у людей)
Кто хочет, тот ищет возможности, кто не хочет — ищет причины
Аватар користувача
Іван
Досвідчений користувач
Повідомлень: 47
З нами з: 06.10.2018, 08:58
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення Іван »

Ще є тут гарні місця під Ржищевим
https://www.google.com.ua/maps/@49.9694 ... !1e3?hl=ru

майже те саме
Кто хочет, тот ищет возможности, кто не хочет — ищет причины
Відповісти