Цікавий ліхтар з AliExpress, Natfire HS50. Явний закос під Nitecore HC30, візуально майже не відрізняється від аналогічних моделей “брендів” Boruit і Sofirn, але коштує дешевше, в районі 400 грн. (я купив за 330 по акції, але ціна постійно змінюється). У коробці крім ліхтаря можна знайти кліпсу, ремінь на голову, акумулятор 18650, зарядний шнур Type-C і 4 пластикові скоби, призначення яких я так і не зрозумів (якщо є версії, пишіть у коментарях).
Перша цікавинка – це акумулятор. Зазвичай комплектний акум китайського ліхтаря – це те, що треба одразу викинути і купити нормальний. Власне, так і думав зробити, але звернув увагу на напис “3500 mAh”, що дивно, бо зазвичай на гівні пишуть “5000”, “8000”, “16000” і т. п. Вирішив перевірити, і хоба: фактична ємність – майже 3 ампер-години, опір 26 мОм, тобто акум цілком нормальний! Подивимось, як він працюватиме далі, але утилізація точно відкладається! Комплектний акум має опуклий плюс, захистом не укомплектований, але у ліхтар нормально стають інші акуми з захистом і пласким плюсом.
Кріплення стандартне для китайських ліхтарів, ремішок, звісно, не такий крутий, як в Nitecore, але сидить на голові нормально, кут нахилу міняти зручно, ніщо ніде не клинить, не тріщить і не люфтить. Кліпса теж стає нормально. Юзати кліпсу зручно, коли треба покласти ліхтар у кишеню “на всякий випадок”, і не хочеться, щоб була повна кишеня ременя. Все чорного кольору, без світловідбиваючих елементів, написів і прикрас: любителям маскування має сподобатись, але загубити дуже легко.
Алюмінієвий корпус на диво компактний і легкий (93 г з кліпсою і акумулятором). Якість виготовлення цілком норм., гострих кутів нема, “голова” зі світлодіодом, кнопкою управління і роз’ємом зарядки відкручується, відкриваючи доступ до акумулятору. Заглушка роз’єму фіксується надійно, але явно не герметична, гумове ущільнення під різьбою дрищаве, тож, не зважаючи на те, що на коробці написано “waterproof”, думаю, що справжнього IP67, як в тих же Fenix і Nitecore тут нема, тобто ліхтар не варто занурювати у воду, але на бризки, можливо, навіть на потоки води, йому має бути пофіг. В торці корпуса розташований магніт, що здатний тримати ліхтар на пласкій сталевій поверхні.
Кнопка як на мене занадто м’яка, але я вже встиг трохи потягати цій ліхтар у наплічнику – хибних спрацювань не помітив. Всередині кнопки є два маленькі світлодіоди, під час увімкнення вони світяться протягом десь 1 секунди, і виконують функцію індикатору заряду: якщо акумулятор заряджений (напруга вище 3,3 В), колір зелений, якщо розряджений – червоний.
Вмикається і вимикається ліхтар коротким натисканням кнопки, щоб змінити яскравість, треба затиснути кнопку і чекати, коли встановиться потрібний режим. Як на мене, це не супер зручно (в Fenix і Nitecore зроблено краще), але так працюють майже всі дешеві китайські налобники. Обраний режим зберігається у пам’яті. Подвійне натискання кнопки вмикає стробоскоп.
Яскравість ліхтаря залежить від напруги на акумуляторі і помітно падає під час розряду. Це теж не зручно, Fenix/Nitecore мають стабільну яскравість протягом всього циклу. Ліхтар працює аж до напруги 2,5 В, потім вирубається. Якщо спробувати увімкнути ліхтар при напрузі 2,5 В, він блимає і вирубається, від 2,5 до 3 В блимає під час увімкнення, і потім світить зі зниженою яскравістю, тобто захист від перерозряду літій-йонного акумулятору присутній. Технічно, може бути встановлений і літій-залізо-фосфат (заряджати літій-залізо-фосфат комплектним зарядником не можна!!!) На максимальному режимі при повністю зарядженому акумуляторі споживання складає близько 4 Вт. Звісно, не зрозуміло, який диод стоїть всередині, і який ККД драйверу, але можна припустити, що максимальний світловий потік складає 400-500 люмен, чого цілком достатньо для більшості застосувань. Світлова пляма має хотспот і бічну засвітку, але не такі гарні, як в Fenix/Nitecore. Колір нейтральний, тобто десь в межах 4000-5000К. Під час роботи корпус теплий, не гарячий.
Ітоги подведьом. Маємо дешевий універсальний ліхтар нормальної якості, що працює від всіх доступних акумуляторів 18650 і має шикарну комплектацію. Звісно, хто в темі і має достатньо грошей, напевно, обере Nitecore HC30/HC33 (що коштує майже у 10 разів більше), проте якщо ліхтар потрібен для побутових цілей, або грошей на Nitecore нема, або просто потрібне запасне світло не за всі гроші, то цей варіант виглядає набагато краще, ніж поширені “люстри”.




Джерело: https://www.facebook.com/msa.lg.ua/posts/9629782367036353